Piotr Paduszyński

19 października 2020
Ewa Zając

Piotr Paduszyński jest pianistą i kompozytorem młodego pokolenia. Pochodzi z Żar, a naukę gry na fortepianie zaczął w wieku 8 lat. Kształcił się w zakresie muzyki klasycznej oraz rozrywkowej, w tym jazzowej.
Tworzy utwory wpisujące się w ramy muzyki filmowej oraz ilustracyjnej. Od 2016 roku jest związany z Wrocławiem, gdzie oprócz solowego projektu współtworzy zespół Älskar. Jest laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile, na którym otrzymał również nagrodę specjalną za kompozycję “Prześwit”.
Choć z wykształcenia jest inżynierem Matematyki stosowanej, to swoją przyszłość wiąże z muzyką.

„Gram o ludziach. O tym, co nieuchwytne między nimi, co nie daje się ubrać w słowa, ale ma swoją barwę, zapach i dźwięk. Gram o emocjach, ale nie tych, które chcemy pokazać światu – gram o takich, do których trudno się przyznać, które zakorzeniają się w człowieku gdzieś głęboko i wracają w chwilach intymności, samotności i konfrontacji ze sobą samym.
Inspiruje mnie wola – czy to wola życia, czy walki – czasami z przeciwnościami losu, a czasami z własnymi słabościami i ze swoim wyobrażeniem o świecie.
Inspiruje mnie tkwiąca w ludziach iskra, która zawsze pcha nas do przodu, każe nam wstać i próbować. Gdy gdzieś wokół siebie uchwycę tę iskrę, zaczynam pisać o niej historię. Historię, którą każdy może zrozumieć, ponieważ muzyka przekracza bariery językowe, etniczne i światopoglądowe.”

 

Youtube

www.youtube.com

Facebook

www.facebook.com

Instagram

www.instagram.com

Spotify

spotify.com

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Popularne tagi