Maria Helena

21 października 2020
Ewa Zając

 

W projekcie Maria Helena jest nas dwoje – Maria Helena Żukowska, mieszkająca w angielskim Leeds (choć wrocławianka) i Wojtek Beszłej, również z Wrocławia.

W tworzeniu utworów najbardziej fascynuje nas poszukiwanie. Co prawda najbliżej nam do alternatywnego rocka i piosenki autorskiej, ale jednak inspiruje nas wiele nurtów, od klasyki rocka progresywnego, przez klimaty folku, aż po szlachetną elektronikę. W swoich tekstach Maria skupia się na emocjach i poetyckich obrazach. Dbamy o filmowy klimat naszych opowieści – muzyka zabarwia teksty, z kolei słowa kształtują brzmienie.

Maria to wokalistka i autorka piosenek. Jej pasje zawsze były muzyczno-literackie, więc czerpie inspiracje nie tylko z ciekawych dźwięków, ale też z dobrych słów. Wojtek jest gitarzystą, współkompozytorem i producentem muzycznym naszego projektu. W 2018 roku wydał płytę z zespołem Element jako gitarzysta i współtwórca muzyki. Zawodowo również zajmuje się dźwiękami – tworzy opracowania muzyczne i komponuje muzykę do popularnych seriali.

Odległość między Polską a Anglią nigdy nie była nam straszna, bo muzyczne pomysły i ulubione brzmienia to sprawdzony most do współpracy. W grudniu 2020 ukaże się nasza debiutancka płyta.

Youtube

www.youtube.com

Facebook

www.facebook.com

Instagram

www.instagram.com

Spotify

spotify.com

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Popularne tagi