The Vets

4 stycznia 2021
Ewa Zając

W wyniku szeregu zbiegów okoliczności pod koniec roku 2017 Arturro, Marek i Vojtek postanowili wspólnie od czasu do czasu pograć bliżej nie określone dźwięki punkskareggae.

Nazwa THE VETS to taki “amerykanizm”, chodzi o weteranów, a nie weterynarzy. Po dwóch próbach Vetsi zagrali w lutym 2018 na imprezie charytatywnej w Legnicy, a potem zamknęli się w piwnicy i zaczęli pisać nuty… W marcu 2018 zagrali pierwszy oficjalny koncert we wrocławskim klubie Alive.
Potem można ich było zobaczyć na Podwodnym Wrocławiu, w Starym Klasztorze czy na wspólnych koncertach z TZN XENNA (na legendarnych SKORPIONALIACH), REDAKCJĄ Darka Duszy, Gagą Zielone Zabki…
DEBIUTANCKA PŁYTA pt. „Ska – ranie” ukaże się na początku 2021 roku.

Członkowie tego bardzo dolnośląskiego zespołu:

Bartek Dolewski – perkusja. Pochodzi z Grudziądza. Głównie znany ze współpracy z heavymetalowymi: zespołami Warbell, Wolffrider, Dead Mind.

Arturo Cicatriz (Sznyta) – wokal, gitara, harmonijka, autor tekstów. Weteran. Pochodzi z Kłodzka. Brał czynny udział w pierwszych próbach i zalążku punkowego oblicza legendarnego jeleniogórskiego FORT-u BS (1983). Potem mieszkał dłuuuugo i grywał m.in. w Rosji, na Wyspach Brytyjskich i w Hiszpanii. Obecnie także wokal i harmonijka w punkowej, złotoryjskiej DOBRA DOBRA.

Damian – klawisze, klarnet. Grał w legnickim duecie gitarowym PROJEKT FRIQUIS. Brał udział (jako aktor) w nowatorskim clipie “Love Me”, londyńskiej wokalistki ALEKS GALA, córki perkusisty ZIELONYCH ŻABEK – Galika.

Paweł Pajdo – gitara, weteran wrocławskiej sceny punkowej, Założyciel, gitarzysta we wrocławskim STANIE OSKARŻENIA, basista legendarnej formacji ZWŁOKI, aktywny w warszawskim projekcie SZMATA, gdzie grał m.in. z Robertem Brylewskim.

Dimi – saksofony, (ex. TEMPLARIUSZE FJUŻYNU). Gra w wielu projektach, bo taka jest natura studenta wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Borys – instrumenty perkusyjne, wokal. Weteran. Pochodzi z Bolesławca. Grał w w latach 80 ubiegłego wieku m.in. w znanej legnicko-jaworskiej nowofalowej formacji BRAMBORY A ZELENINA, a później we wrocławskim RED ROAD.

Marek – bass. Weteran. Współtworzył na początku lat 80. legnicką scenę “niezależną” (m.in. TOA, PSTROCO, SPEEDY GONZALES, AGNOSTIC MANTRA oraz fanzin EuropaIII).
Od lat bass w zimnofalowym legnickim THE LESS.

Vojtek – wokalista. Od młodzieńczych lat “zapaleniec śpiewu”. Wcześniej śpiewający we wrocławskich zespołach SAMO BIAŁKO oraz SAKRA (jeden z pierwszych laureatów Muzycznej Bitwy Radia Wrocław), z którą dał wiele koncertów nie tylko w Polsce. Ma też za sobą liczne projekty solowe.


Ola Barszczewska – pochodząca z Jeleniej Góry saksofonistka altowa, znacznie zaniżająca średnią wieku w The VETS. Miłośniczka mocnego heavy metalu.

Od jesieni 2020 w próbach zespołu bierze udział (w chórkach i na instrumentach perkusyjnych) pochodzący z Prochowic
Dudek (Mirosław Duda), który trzydzieści lat temu był wokalistą w legnickich zespołach TOA i SPEEDY GONZALES, ale zapowiada się, że THE VETS powiększy się niedługo. To już będzie prawie orkiestra…

 

Youtube

www.youtube.com

Facebook

www.facebook.com

Instagram

www.instagram.com

Spotify

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Popularne tagi