MEJKAP

13 lutego 2021
Ewa Zając

Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Wojtka Michalskiego i Iwa Hajdamowicza początkowo, by stworzyć muzykę do autorskiego spektaklu A. Szmigrodzkiej „Piekło Niebo” (premiera odbyła się w listopadzie 2012 roku).

W skład zespołu weszli Wojtek Michalski – wokalista, kompozytor i jedyny hanys w zespole z Radzionkowa pod Katowicam. W Jeleniej Górze do Wojtka dobili kolejno: Iwo Hajdamowicz – gitarzysta, kompozytor i aranżer, jeden z najlepszych wirtuozów gitarowych Dolnego Śląska, w latach dziewięćdziesiątych – założyciel hardrockowej grupy „Mienta Gratiz”. Andrzej Kolasiński – basista, w latach osiemdziesiątych – założyciel legendarnej grupy SPECTRUM, obecnie członek grup: JazzBend ODM w Jeleniej Górze, AMAtrio z Anią Kosą i Marcinem Sweklejem (liderami grupy W TYM SĘK). Za Kubę Zakrzewskiego na klawisze dotarł Janusz Hada. Najtrudniej (jak zawsze) było z perkusistą. W końcu znalazł się. Z niespożytą energią, którego chłopcy wciąż muszą hamować w tempie i sile uderzenia – rockendrolowiec Piotr Stojek. Muzykę do utworów pisze Wojciech Michalski. Teksty tworzy Agata Szmigrodzka. Naszym celem jest po prostu dobra piosenka bez makijażu.

W 2020 roku podczas nagrań do płyty ” Nie bój się jutra” dołączyła do zespołu Katarzyna Jiruska ze swoim fantastycznym głosem i saksofonem oraz Łukasz Łoś z gitarą elektryczną.

Zespół wydał płyty – PRZEMIJANIE

NIE BÓJ SIĘ JUTRA

Skład – Wojtek Michalski (wokal, gitara)

Katarzyna Jiruska (wokal, saksofon)

Andrzej Kolasiński (git. Basowa, akustyczna)

Łukasz Łoś (git. elektryczna, akustyczna)

Youtube

www.youtube.com

Facebook

www.facebook.com

Instagram

www.instagram.com

Spotify

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Popularne tagi