Indigo Child

1 października 2020
Ewa Zając

Zespół powstał w 2015 roku początkowo pod nazwą „Bluźnierca”.
 Od początku istnienia skupiał się na tworzeniu autorskiej muzyki z tekstami w języku polskim, czerpiąc inspiracje z muzyki lat 70-tych i twórczości takich grup jak: SBB, Czarny Pies, Czesław Niemen, Led Zeppelin, The Doors.
Przez 5 lat zdobywał doświadczenie na scenach miejscowych oraz w regionie. Mimo stosunkowo krótkiego okresu istnienia zespół prędko zaczął osiągać sukcesy. W 2017 roku otrzymał zaproszenie do występu na żywo w lokalnej telewizji TVP Opole oraz Radiu Opole. W marcu 2018 wygrał 14-tą edycję ogólnopolskiego przeglądu kapel Rock-Time, na którym doceniła go zarówno publiczność (Nagroda Publiczności) oraz Jury (Nagroda Główna Przeglądu). W ramach realizacji w.w. nagród zespół zarejestrował swój materiał muzyczny w Studio M im. SBB Radia Opole 15 listopada 2018 roku. Nie osiadając na laurach cały czas kontynuował ciężką pracę z komponowaniem nowego materiału oraz dawał regularne koncerty poszerzając swą działalność do sąsiednich województw. Z początkiem marca 2019 roku opublikował singiel pt. „Nad pstrą krową” promujący album, a zaraz po tym zdobył I-sze miejsce w 24-tej edycji Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „Terepaczków”. W kwietniu 2019 na zaproszenie Urzędu Miasta Opole zespół wystąpił charytatywnie na opolskim rynku podczas koncertu na rzecz chorego na mukowiscydozę mieszkańca miasta.
Co więcej, w półfinale przeglądu kapel studenckich Akademicki Rock 2019 r. we Wrocławiu basista i perkusista dostali wyróżnienie od jury za kreatywność oraz technikę gry na własnych instrumentach. Niecały miesiąc później piosenka zespołu pt. „Zepsute pokolenie” była grana na antenie Trójki Polskiego Radia w audycji Annały Migały (29 kwietnia 2019 r.).

Na przełomie 2019 i 2020 roku zarejestrowany został materiał na drugą płytę długogrającą.
Aktualnie zespół pracuje nad produkcją drugiego albumu i przygotowuje się do przyszłych tras koncertowych, obejmujących również kraje sąsiednie.

Skład:

– Jakub Kamiński ( lider / gitarzysta basowy / tekściarz),
– Jakub Kirstein ( instrumenty klawiszowe),
– Paweł „Morrison” Pawłowski (instrumenty perkusyjne),
– Jakub Cajzner (wokal),
– Dawid Młotkowski (gitara

 

Youtube

www.youtube.com

Facebook

www.facebook.com

Instagram

www.instagram.com

Spotify

spotify.com

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Popularne tagi