Honeymoons

10 kwietnia 2021
Ewa Zając

Zespół Honeymoons został założony w 2018 roku przez gitarzystę i aranżera wszystkich utworów Łukasza Świechowskiego z Wrocławia, oraz wokalistę i gitarzystę Cezarego Szymczewskiego.
Cezary od wielu lat dzieli swoje życie pomiędzy pracą w USA, a swoją kochaną Polsk. Nigdy nie zapomniał , że jego Ojczyzna to Polska, kocha swój kraj i sercem i duszą zawsze jest Polakiem. Już w młodości spełniał swoje fascynacje muzyczne,komponując i aranżując świetne utwory, oraz współpracując z wieloma muzykami, z którymi nagrywał płyty.
W roku założenia zespół przyjął nazwę Honeymoons i zaczął tworzyć w zaciszu domowym swoje pierwsze dema, które w późniejszym czasie wykorzystał do nagrania płyty. Tu już pojawiła się wspaniała młodziutka wokalistka i skrzypaczka Gabi Wojtarowicz , która do dnia dzisiejszego jest członkiem zespołu.
Jesienią 2019 roku w studio nagrań JM Records we Wrocławiu, Honeymoons nagrał swój pierwszy maxi-singiel pod intrygującą nazwą “Porozmawiajmy o miłości”. Po rozmowach z muzykami współpracującymi w nagraniach, do zespołu dołączył perkusista Jacek Markuszewski oraz basista Jarosław Pawlicki.Udział w nagraniach oczywiście miała Gabrysia Wojtarowicz, oraz córeczka Cezarego-Wiktoria Szymczewska.
W tym momencie rozpoczęła się wspaniała droga muzyczna zespołu. Maxi-singiel trafił pod dachy domów niemalże w każdym zakątku świata, nawet do Australii,  aby cieszyć zmysły słuchaczy. Piosenki znajdujące się na krążku podbiły serca wielu ludzi.

Aż trudno uwierzyć, ale muzyka Honeymoons jest słuchana przez odbiorców radia nie tylko w Polsce, ale i w USA, Norwegii, Australii, Litwie i innych!
Pod koniec 2020 roku w studio JM Records grupa rozpoczęła realizację nagrania swojej pierwszej dużej płyty. Wówczas do zespołu dołączyła bardzo obiecująca wokalistka Albina Mruchko, która posiadając silny, rockowy głos wspaniale współgra w niektórych utworach z delikatnym, subtelnym wokalem Gabi Wojtarowicz. Płyta nosi tytuł “Sen tamtej nocy” ii znajduje się na niej 14 utworów.Są tam kawałki bardzo liryczne,rockowe kompozycje oraz bardzo taneczne, porywające rytmy. Różnorodność piosenek na płycie odzwierciedla wiele skrajnych uczuć, przeżyć ich autora Czarka Szymczewskiego, stąd ich prawdziwość i niepowtarzalność.
Nie można tu pominąć faktu, iż na płycie gościnnie zagrał sam Robert Chojnacki w utworze “Historia pewnej rodziny”, a także zaszczyciła swą obecnością wokalistka i malarka Marlena Kokot, Karolina Buhl i Wiktoria Szymczewska.
Muzyka zespołu Honeymoons ma swoje korzenie w amerykańskich brzmieniach rockowych lat 70-tych oraz 80-tych. Słychać to wyraźnie w warstwie muzycznej, a zwłaszcza gdy dominującym brzmieniem są 12-strunowe gitary akustyczne.
Zespół aranżuje również wyróżniające się w kompozycjach partie wokalne. W przyszłości muzycy nie wykluczają sięgnięcia innych styli muzycznych, bowiem założeniem zespołu jest autentyzm twórczy i budowanie w słuchaczach różnorodnych odczuć emocjonalnych.

Youtube

www.youtube.com

Facebook

www.facebook.com

Instagram

www.instagram.com

Spotify

spotify.com

Plethora Plethora Prev post
Stone Fire Next post Stone  Fire

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Popularne tagi