Aleks Gala

18 czerwca 2020
Ewa Zając

Aleksandra Gala to polska wokalistka, która zdobywa na Wyspach coraz większą popularność. Nie tylko wśród Polonii, ale także wśród Brytyjczyków. Aleksandra Gala na scenie ukrywająca się pod pseudonimem Aleks Gala, to polska piosenkarka i autorka tekstów. Od szóstego roku życia mieszka w Londynie i to właśnie tu zaczynała stawiać pierwsze poważne kroki w swojej muzycznej karierze.
Aleks urodziła się we Wrocławiu i w dzieciństwie miała wszystko co potrzeba, żeby móc związać swoją przyszłość z muzyką. Jej tata grał w punkowych Zielonych Zabkach, z ktorymi w 1988 wygrał legendarny nad Wisla Festiwal Muzykow Rockowych w Jarocinie. Dzięki temu w życiu Oli już od najmłodszych lat była obecna muzyka, co z pewnością miało niebagatelny wpływ na jej zainteresowanie tą dziedziną sztuki.
“Dzięki tacie od zawsze była muzyka w domu, która wypełniała każdą wolną chwilę” – mówi Ola. „Tata wprowadził mnie w świat dźwięków i pomógł wykształcić słuch muzyczny. Już od dziecka wiedziałam jaka jest różnica pomiędzy Led Zeppelin a Sex Pistols, czy tez REM, The Cure i Depeche Mode. Mnie nauczono odbierać utwór kompletnie. Poszukuję w utworach tego idealnego połączenia tekstu z muzyką. Tej całości z jaką artysta się do mnie zwraca”.

Facebook

Youtube

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

    Popularne tagi